До статей

Про собак

Про котів

20 жовтня 2023

Вітаміни для домашніх улюбленців: запорука здоров’я
Вітаміни для домашніх улюбленців: запорука здоров’я

Вітаміни для домашніх улюбленців: запорука здоров’я

Харчування домашніх тварин повинно бути збалансованим та приносити задоволення і користь. Підбір корму: його виду та кількості, треба робити, проконсультувавшись з ветеринаром. Вид харчування залежить від віку, породи, статі та стану здоров’я улюбленця. Багато кормів мають склад, до якого вже включені вітаміни для котів. Але можливо знадобляться додаткові комплекси, спрямовані на покращення загального стану, чи підтримки визначеної функції організму тварини.

Інтернет-магазин Petomnia пропонує різні вітамінні добавки, що підходять домашнім котам і собакам. Онлайн-каталог містить препарати в вигляді таблеток, паст та крапель. Якщо у домашнього улюбленця є хронічні хвороби, то ветеринар призначить лікувальні засоби. В якості підтримки та профілактики, або щоб покращити апетит, до раціону додають вітаміни для котів.

Показники здоров’я — блискуча шерсть, нормальне травлення, відсутність гострого та неприємного запаху від тварини, стабільна вага. Будь-які порушення — це привід звернення до ветеринара. Зазвичай, причиною виявляється нестача важливих елементів в харчуванні. Наш зоомагазин пропонує якісні вітаміни для котів від найкращих виробників. В онлайн-магазині Petomnia можна знайти вітамінну продукцію та зоотовари для дорослих тварин, та ті, що підійдуть кошенятам та цуценятам.

Потреба у вітамінах: причини авітамінозу

Про нестачу вітамінів: авітаміноз, можуть говорити деякі порушення у функціонуванні організму тварини, та негативні зміни в її зовнішньому вигляді. Особливо видно це у кошенят в період росту, та у молодих тваринок. Біологічно активні речовини необхідні для різних життєвих процесів, та нормальної роботи органів та систем. Різні групи нутрієнтів беруть участь в формуванні та розвитку нервових клітин, скелету, кровотворення та травної системи. Імунна система також функціонує завдяки достатній кількості поживних речовин.

Які основні вітаміни для котів вкрай необхідні для повноцінного існування:

 • група А відповідальна за зір, це важливі вітаміни для котів для шерсті, шкіри та імунітету;
 • група В бере участь у функціях нервової системи, в обміні речовин;
 • антиоксиданти групи С захищають від інфекцій;
 • основні вітаміни для котів від випадання шерсті — це група Е;
 • група D — речовини, потрібні для засвоєння кальцію, що потрібний для скелету, зубів, та визначний для росту та розвитку малечі.

Причинами авітамінозу стають незбалансований раціон, неправильне приготування продуктів при натуральному харчуванні, той корм, що не підходить конкретній тварині. Часто навіть хороший корм може погано засвоюватись завдяки проблемам з травною системою, хворобами. Поживні речовини не всмоктуються в кишківнику, що призводить до порушень. Розповсюдженими є наслідки стресу або неправильного утримання домашніх тварин. Повинно бути достатньо свіжого повітря, фізичної активності, простору та кількості корму і води.

Ознаки авітамінозу: яких речовин не вистачає тварині

Як визначитись, коли потрібні вітаміни для котів, і що вказує на їх нестачу. Є конкретні ознаки авітамінозу:

 • суха та тьмяна шерсть;
 • випадіння шерсті;
 • поява лусочок та почервонінь на шкірі;
 • слабкість та відсутність активності;
 • запалення ясен, та навіть поява кровотечі;
 • псування зубів;
 • погіршення апетиту, відмова від їжі внаслідок проблем з ротовою порожниною;
 • зміни в характері: поява роздратованості та нервовості.

Самостійно неможливо визначити причини змін стану та поведінки тварини. Слід звернутись до ветеринара. Улюбленцю знадобиться обстеження. Загальний аналіз крові визначить рівень нутрієнтів в організмі. Лікар проводить зовнішній огляд, та розшифрує показники аналізу крові. Саме він призначить необхідні комплексні вітаміни для котів, здатні відновити баланс та нормальне функціонування організму.

Іноді вітаміни для котів купити можна і самостійно. Існують спеціально розроблені комплекси для вразливих категорій тваринок. Які групи потребують додаткових харчових комплексів:

 • стерилізовані;
 • вагітні;
 • кошенята та цуценята;
 • старі тварини.

Основні групи вітамінів будуть корисні в період линьки, після перенесених хвороб призначають вітаміни для котів для імунітету. Важливо, що монопрепарати призначає ветеринар, а комплекси можна давати самостійно для профілактики та підтримки.

Види вітамінних комплексів

Зазвичай, корисні речовини виробляються у вигляді ласощів, що приваблюють улюбленців смаком та запахом. Такі препарати існують у вигляді пігулок, крекерів, крапель, паст та навіть рослин. Сухим ласощам надають смак риби чи м’яса. Краплі додають у воду, або крапають безпосередньо в пащу. Пасти котики з задоволенням злизують з лапи. Ослабленим тваринам препарати призначають в вигляді ін’єкцій. Ласощі виробляють в різних формах: рибки, вітаміни для котів сердечка, крекери.

В інтернет-магазині Petomnia представлений широкий асортимент поживних препаратів:

 • вітамінно-мінеральні комплекси з глюкозаміном та хондроїтином призначені для зміцнення хрящової тканини, та здатні регулювати вагу в періоди зростання та вагітності;
 • краплі з глюкозаміном потрібні для підтримки здорового стану ротової порожнини улюбленця;
 • рослинні препарати з екстрактами масел сої та фруктів стабілізують функцію печінки;
 • пасти для покращення травлення стануть корисною добавкою до основного раціону;
 • пасти з клітковиною та мальтою призначені для полегшення виведення шерсті з травних шляхів;
 • кислоти Омега 3 містяться в маслі лосося, що призначене для дорослих тварин;
 • пробіотики підтримують баланс мікрофлори кишківника домашніх улюбленців.

Деякі засоби додатково містять заспокійливі рослинні речовини, що допомагають усунути стресові стани у тварин. Вирощена в домашніх умовах трава стане корисною добавкою до щоденного раціону. Коти з задоволенням пасуться, отримуючи свіжі інгредієнти та речовини з пророщеного ячменю.

Особливості породних котів

Довгошерсті коти потребують особливої уваги. Тому вітаміни для британських котів потрібні, щоб підтримати шерсть улюбленця в нормальному стані. В період линьки таких тварин потрібно вичісувати, та слідкувати за їх станом. Комплекси поживних речовин стануть доброю профілактикою та підтримують імунітет.

Шотландські висловухі є витривалими, добродушними та спокійними. Дуже люблять людей, та прив’язуються до них. Вони грайливі, і погано переносять самотність, яка може стати причиною стресу. Вітаміни для висловухих котів у вигляді ласощів з улюбленим смаком порадують котика, та принесуть йому користь і задоволення.

Будь-які породи кішок, або ж звичайні свійські коти, потребують уваги, піклування, добрих умов проживання та збалансованого харчування. Які кішки схильні до стресів, та потребують вітамінних комплексів:

 • бірманська — грайлива, соціалізована, дружні, але потребує частого вичісування, та догляду за шерстю та шкірою;
 • абіссінці — активні та дотепні, залежні від людей та прив’язані до родини;
 • мейн-кун — великі та косматі, їх довге та щільне хутро потребує особливого догляду;
 • персидські — спокійні та мовчазні, довге хутро з густим підшерстком має блискучий вигляд у здорових тварин;
 • російські блакитні — елегантні та стрункі, мають міцне здоров’я, але потребують збалансованого раціону.

На сайті нашого зоомагазину можна знайти вітамінні комплекси для котів будь-яких порід. Переваги готових поживних добавок в їх збалансованості, дозуванні, та зручності форми вітамінів. Зробити замовлення на сайті дуже легко завдяки зручній навігації. Товари доставляються по всій Україні, всі продукти є оригінальними, а ціни приємно здивують власників домашніх улюбленців.

Поделиться