До статей

Про собак

21 квітня 2023

Змішане годування собаки сухим та вологим кормом
Змішане годування собаки сухим та вологим кормом

Змішане годування вологими та сухими різновидами кормів є популярною методикою для собаки. Якщо правильно підійти до організації цього типу харчування, можна забезпечити збалансований раціон. Змішане годування має безліч переваг. Тому власники чотирилапих домашніх улюбленців часто обирають саме цей спосіб харчування. Для цього поєднують консерви для собак та сухі гранули. Як правильно застосовувати цю методику, буде розглянуто далі.

Змішане годування. Як поєднувати вологий та сухий корм

При змішаному годуванні в раціоні використовують консерви для собак та сухі різновиди. Тварина отримує усі необхідні поживні речовини, що забезпечує її гарне самопочуття та високий рівень енергії.  Цей підхід забезпечує домашнього улюбленця різноманітними видами харчування та допомагає задовольнити її потреби в різних поживних речовинах.

Представлений підхід дозволяє використовувати переваги, які має вологий корм для собак та сухі гранули. Але варто пам’ятати, що неправильний баланс в раціоні призводить до набору надмірної ваги, проблем зі шлунково-кишковим трактом та інших проблем зі здоров'ям. Рекомендується консультуватися з ветеринаром при зміні раціону собаки.

Переваги сухого корму

Сухий корм для собак відрізняється кількома перевагами:

 • Зручність зберігання: зберігати сухі гранули можна довше, порівняно з вологим кормом. Вони не потребують холодильника. Достатньо залишати корм в упаковці в місці з нормальним рівнем вологості.
 • Довго залишається свіжим: сухий корм для собак можна залишити у мисці на довгий час. Якщо господарям потрібно залишити улюбленця на досить тривалий час (наприклад, поки вони на роботі), вони можуть залишити цю їжу з запасом. Вона не втрачає свіжості. Це також підходить для тварин, які їдять маленькими порціями протягом дня.
 • Легше дозування: відміряти потрібну кількість їжі просто, що допомагає уникнути проблем з переїданням або недоїданням.
 • Вартість: зазвичай подібні раціони коштують менше.

Проте, важливо пам'ятати, що навіть якісний сухий корм не замінить повноцінного харчування. Це доповнення до основного раціону, яке потребує додаткового балансування та урізноманітнення.

Переваги волого корму

Вологий корм для собак має декілька переваг:

 • Висока вологість: консерви для собак містять велику кількість вологи, що забезпечує достатній рівень гідратації.
 • Виражений смак: вологий корм має приємний аромат та смак, що збуджує апетиту тварини.
 • Легше перетравлювання: раціон має м'яку консистенцію та високу вологість, що робить його простішим для перетравлювання та засвоєння корисних речовин.
 • Низька кількість консервантів: містять менше консервантів порівняно з сухими гранулами.
 • Різноманіття: можна обрати продукт з різних видів інгредієнтів, що мають широке різноманіття смаків. Це робить харчування більш здоровим.

Проте, консерви для собак після відкриття мають коротший термін зберігання. Вони коштують дорожче.

Як правильно змішувати сухий і вологий корм

Змішування сухого і вологого корму – це часта практика серед господарів собак. Є кілька порад щодо правильного використання цієї методики:

 • Проконсультуйтеся з ветеринаром: він порадить оптимальні види кормів, а також мжливі комбінації та пропорції.
 • Дотримуйтеся рекомендацій виробника: кожен виробник кормів дає рекомендації щодо правильного застосування.
 • Додавайте вологий корм обережно: починайте додавати консерви для собак невеликими порціями. Зазвичай рекомендується додавати до 25% вологого корму.

Також варто враховувати потребу організму собаки у кількості калорій, а також білків, жирів, вуглеводів та інших нутрієнтів. Враховують вік, породу тварини, а також активність та інші особливості.

Переваги змішаного годування кормом

Змішане годування дозволяє урізноманітнити раціон, зробити його збалансованішим. У тварини покращується апетит, вона отримує їжу в комфортному для себе режимі. Правильно обрані раціони дозволяють проводити профілактику різних патологій або сприяти швидшому одужуванню. Дозувати порції становиться легше.

Це робить представлений підхід популярним серед власників собак.

Поделиться