До статей

Про собак

18 січня 2022

Цуценя в будинку, перші дні, з чого почати
Цуценя в будинку, перші дні, з чого почати

Коли в будинку з'являється щеня, звичний спосіб життя змінюється. Господарі повинні приділити достатньо часу милому малюкові, щоб допомогти цуценяті звикнути до його нового середовища проживання. Терпіння і турбота тим часом понад усе. Перед появою вихованця у вашому будинку потрібно дізнатися, що потрібно для собаки, як повинен поводитися господар та інші домашні. Купити все необхідне для утримання цуценя та дорослого собаки можна у нашому інтернет-магазині PetOmnia.com.ua.

Як підготуватись до появи цуценя в будинку?

Якщо маленьке щеня з'явилося у вас в будинку спонтанно (наприклад, ви взяли вихованця з вулиці), часу на підготовку немає. Але частіше рішення завести собаку виявляється ретельно зваженим. Тому господар встигає підготуватися до зустрічі зі своїм новим другом.

Как подготовиться к появлению щенка в доме

Перед появою вихованця варто не тільки дізнатися, що потрібно для цуценя, але і як допомогти дитині пережити стрес. У цей період вихованець звикає до нової обстановки, запахів, звуків. Буває, що собака скуле, нудьгує по матері. Тому потрібно створити для вихованця максимально комфортні умови.

Безпека

Маленьке цуценя дуже допитливе. Він досліджуватиме нову територію, заглядаючи в кожен куточок. Тому важливо забезпечити високу безпеку для вихованця. У будинку джерелами потенційної небезпеки є:

  • Електричні дроти. У перший рік життя собаки люблять гризти все, що потрапить у їхнє поле зору. Особливо небезпечні для малюка електричні дроти. Тому проводку потрібно сховати у спеціальні короби.
  • Слизьке покриття для підлоги. Коли вихованець бігатиме, він може послизнутися, вдаритися об стіни, підлогу, травмувати лапи.
  • Рослини. Деякі рослини можуть бути токсичними для тварини, тому їх потрібно переставити в недоступне для вихованця місце.
  • Крихкі, дрібні предмети. Всі тендітні речі, невеликі дрібнички потрібно прибрати. Цуценя може випадково подавитися таким предметом або проковтнути його, що призведе до серйозних проблем шлунково-кишкового тракту.

Безопасность щенка

Щоб забезпечити комфортні умови, дізнайтесь у наших консультантів, що потрібно купити щеняті. Обов'язково потрібні іграшки, засоби догляду та інше приладдя.

Як знайомити цуценя з дорослими, дітьми та домашніми тваринами

Для собаки дуже важливою є правильна соціалізація. Негативний досвід, отриманий у перші дні перебування у новому будинку, може призвести до проблем у майбутньому. Навіть коли вихованець звикне до всіх домашніх, він може відчувати занепокоєння з появою гостей.

Є кілька порад про соціалізацію вихованця:

  • Обмежте кількість гостей. Нехай у перші дні проживання вихованця в будинку до вас приходить якнайменше сторонніх людей.
  • До кожної людини, вихованця у вашому будинку щеня має звикати окремо. Спочатку він має проводити час лише зі своїм господарем. Потім поступово знайомте цуценя з кожним членом сім'ї окремо. Натовп може злякати малюка.
  • Говоріть спокійно, тихо. Гучні звуки лякають цуценя, тому забезпечте тишу в будинку, говоріть спокійно, тихо та ласкаво. Попередьте всіх домашніх, щоб вони не виражали свої емоції бурхливо при знайомстві з вихованцем. Не робіть різких рухів.
  • Нехай щеня саме підійде до нової людини, з якою її знайомлять. Якщо передавати вихованця з рук до рук, це може налякати малюка.
  • Якщо щеня виявляє ознаки занепокоєння (підтискає хвіст, намагається сховатися, уникає зорового контакту), виведіть його з кімнати і дайте побути на самоті.

Позитивний досвід при першому знайомстві зі сторонніми людьми дуже важливий для вихованця. Якщо в будинку є діти, підготуйте їх до знайомства із цуценям. Поясніть, наскільки важлива їх правильна поведінка для тварини, що це впливає на розвиток вихованця.

Якщо в будинку немає дітей, попросіть знайомих прийти до вас із дітьми після етапу адаптації. Якщо цього не зробити, до дитини собака ставитиметься з недовірою.

Як підготуватись власнику?

Перед тим, як завести вихованця, господар повинен дізнатися, що потрібно для появи цуценя в будинку. Маля в перші дні вимагає багато вашої уваги та турботи. Бажано, щоб господар спочатку знаходився поруч із цуценям. Потрібно звертати увагу, де знаходиться малюк, щоб випадково не наступити на його хвостик або не вдарити його дверима. Слідкуйте, щоб вихованець не стрибнув з дивана, крісла.