До статей

Про котів

20 жовтня 2023

Паразити у котів: засоби лікування та профілактики
Паразити у котів: засоби лікування та профілактики

Паразити у котів: засоби лікування та профілактики

Блохи, кліщі та глисти атакують не тільки тварин безхатьок. У домашніх улюбленців теж можуть з’явитись паразити. Блохи, та їх личинки, заносяться в будинки та квартири з вулиці разом з вуличним пилом, на взутті, та інших речах зовні. Блохи, кліщі та інші паразити є вкрай небезпечними для тварин, тому як є переносниками інфекційних хвороб. Власники, що дбають про своїх підопічних, мають знати про ефективний засіб від бліх для котів, та використовувати підібраний препарат в якості профілактики чи лікування.

Будь-який сучасний засіб від бліх для котів здатний швидко та безпечно позбавити тварину від паразитів. Інтернет-магазин Petomnia пропонує лікувальні препарати високої якості від відомих виробників. Засіб від бліх для котів, представлений в онлайн-каталозі, може бути у вигляді спрею, крапель, шампуню чи ошийнику. Як підібрати ефективний засіб від бліх для котів:

 • зважати на вагу тварини;
 • вивчити склад препарату;
 • обрати спосіб нанесення;
 • порадитись з ветеринаром.

В багатьох домівках власники тримають собак і котів. Собакам потрібна постійна обробка від кліщів після прогулянок. Вони можуть занести паразитів до оселі на шерсті, а потім ті розповсюджуються на інших тварин. Профілактичний засіб від бліх для котів та собак дозволить запобігти небезпечним укусам, та наслідкам в вигляді інфекцій.

Небезпека бліх та кліщів для домашніх тварин

Блохи є комахами, що харчуються кров’ю тварин. Вони швидко розмножуються в разі відсутності боротьби з ними, та наносять значну шкоду домашнім улюбленцям. Окрім пекельного свербежу від укусів блохи викликають алергії, а також є переносниками наступних інфекційних хвороб:

 • ураженні печінки у вигляді гепатитів;
 • патологія головного мозку — енцефаліт;
 • гельмінтні інвазії;
 • бруцельоз, що вражає більшість важливих система організму;
 • чума — смертельна хвороба.

Треба використовувати засіб від бліх для котів регулярно на 2-3 місяці в якості профілактики. Блохи можуть очікувати на свої жертви довго, навіть впадають в сплячий стан на довгі місяці. Активні ці комахи впродовж усього року, розмножуються швидко, та відкладають багато яєць не тільки на шерсть тварин, але й в пил і різні поверхні в житлі. Тому потрібна постійне прибирання, та обробка лежанок, диванів та інших місць.

При потраплянні бліх на тіло котів відбувається подразнення шкіри тварини внаслідок вприскування токсичної слини комах при укусах. Як результат, починаються алергічні реакції, дерматити та інші подразнення. Тварина інтенсивно чухає укуси, на місці яких утворюються ранки, куди потрапляє інфекція. Це доставляє жахливий дискомфорт, та примушує кота нервувати, безперервно чухатись та намагатись викусити паразитів. Порушується сон та апетит, зовні улюбленець виглядає змученим.

Щоб вберегтись від навали бліх, які можуть заскакувати навіть через вікна, або потрапляти зовні з підвалів, треба використовувати дієвий засіб від бліх для котів, та обробляти житло препаратами, придбаними в нашому зоомагазині.

Як використовувати засоби боротьби з блохами

Боротьба з блохами повинна відбуватись в кілька етапів. Це включає лікування тварини, обробку приміщення, та всіх предметів, з якими контактує кішка. В нашому онлайн-магазині можна знайти в широкому асортименті наступні засоби від бліх для котів:

 • комбіновані краплі від бліх та кліщів;
 • пудра з натуральними інгредієнтами та маслами, щоб очистити лежанки, вольєри, підстилки, килимки, дивани та подушки;
 • спрей для розпилення на шерсть собак та котів, що захищає від укусів кліщів;
 • краплі для кошенят та цуценят;
 • нашийники — засіб від бліх для котів, ефективний протягом 7 місяців.

В кожному засобі від бліх для котів є основна діюча речовина, яка безпечна для домашніх улюбленців, але ефективно та моментально знищує паразитів. В Україні випускають та імпортують препарати, що містять такі лікарські складові: селамектин, салоланер, імідаклоприд, моксідектин. В складі спрію: фіпроніл, коповідон, ізопропанол, або на основі пропоксуру. Нашийники працюють завдяки діазінону, тетрахлорвифосу.

Якщо використовувати препарати згідно з інструкцією, то побічні ефекти відсутні. Головне підібрати засіб від бліх для котів за вагою тварини, щоб уникнути передозування. Краплі наносять на холку, звідки тварина не може їх злизати. Краплі всотуються в шкіру та шерсть, та потрапляють в травну систему бліх, викликаючи параліч нервової системи паразитів. Сучасні препарати безпечні для домашніх улюбленців, та швидко знешкоджують шкідливих кровососів. Обробка житла таким сухим засобом як пудра на основі рослин, стане надійною профілактикою повторних заражень.

Як боротись з кліщами

Іксодові кліщі загрожують домашнім котам, що знаходяться на само вигулі, або ж собакам, з якими господарі гуляють в парках та лісових зонах. Небезпечними є й мікроскопічні паразити, що заносяться в житло зовні. Найкращим методом захисту є профілактика за допомогою засобів від кліщів для котів та собак. Це такі препарати, що пропонує наш магазин Petomnia вашим домашнім улюбленцям. Лікувальні зоотовари здатні запобігти укусам паразитів, та можливим важким наслідкам у вигляді смертельних інфекцій.

Іксодовий кліщ міцно тримається за шкіру тварини своїм хоботком. Самостійно видалити його майже неможливо. Необроблену тварину треба обстежувати на наявність паразитів після кожної прогулянки. Укус іксодового кліща спричиняє алергії, та викликає абсцес на місці укусу. Крім того, цей вид кліща переносить такі інфекції:

 • туляремія, що вражає лімфовузли, печінку, селезінку та легені кішки, характерні виразки на слизовій ротової порожнини;
 • гемобартонельоз руйнує еритроцити, що призводить до анемії;
 • піроплазмоз характеризується лихоманкою, жовтяницею;
 • енцефаліт вражає мозок та веде до паралічу;
 • бореліоз вражає серце та суглоби.

Сучасні засіб від кліщів для котів здатні захистити тварин від таких небезпечних хвороб, запобігаючи потраплянню паразитів на тіло. Мілкі кліщі викликають демодекоз, симптомами якого є свербіж та облисіння. Також ураження шкіри в вигляді корости: висипки, нагноєння, лущення, випадіння шерсті. Вушні кліщі призводять до сильного забруднення вух, та отитів.

Профілактичні міри щодо укусів кліщів:

 • не випускати котів на прогулянки в лісопаркові зони в теплий сезон;
 • обробляти засобами від кліщів для котів;
 • регулярно обстежувати шкіру на наявність паразитів;
 • відслідковувати поведінку тварин;
 • дотримуватись гігієни: проводити прибирання, очищати та обробляти підстилки, лежаки тощо.

Важливо збалансувати харчування тварини, піклуватись про її шерсть: вичісувати, використовувати засіб від кліщів для котів, прати килимки. Варто дбати про зміцнення імунітету: давати вітамінні комплекси, запобігати стресам. Вакцинація забезпечує стовідсотковий захист від смертельних інфекцій.

Купити засоби від бліх і кліщів для котів у зоомагазині Petomnia

В магазині Petomnia можна придбати засіб від кліщів для котів, та іншу зоо продукцію за найкращими цінами. На сайті є все для профілактики заражень, та зміцнення здоров’я домашніх улюбленців:

 • вітамінні добавки;
 • таблетки від паразитів;
 • корма;
 • вакцини.

На сайті нашого інтернет-магазину замовлення можна оформити легко та швидко. Перевагами покупок у нас стануть консультації практикуючих ветеринарів, допомога в підборі товарів, рекомендації по використанню до дозуванні засобів. Всі препарати в Petomnia — оригінальні та якісні, тому є безпечними для домашніх улюбленців.

Умови оплати та доставки є комфортними та вигідними для клієнтів. Передбачено декілька способів оплати: карткою та платіжними системами, накладеним платежем. Замовлення на суму від 450 гривень доставляються безкоштовно.

Поделиться