До статей

Про собак

21 квітня 2023

Як вивести блохи у собаки – ефективні доступні засоби?
Як вивести блохи у собаки – ефективні доступні засоби?

Власники собак знають, що поява бліх у собак – це часта проблема. Тварина часто гуляє на вулиці, тому ризик зараження паразитами високий. Тому власники потрібні використовувати спеціальні препарати від бліх для собак. Це допоможе не тільки позбутися паразитів, що вже є у домашнього улюбленця, а й запобігти їх появі протягом довгого часу.

Як дізнатись, що у собаки є блохи?

Є кілька ознак, які можуть свідчити про наявність бліх у собаки:

 • Паразити залишають на шерсті тварини маленькі темні точки, які називаються нерестежами.
 • Улюбленець постійно чешеться, особливо в районі хребта.
 • Тварина лиже або гризе своє тіло.
 • У деяких собак на шкірі можуть з'являтися червоні плями, які можуть бути ознакою алергічної реакції на укуси.

Якщо ви спостерігаєте будь-які з цих ознак, варто продивитися шерсть тварини. При виявлені паразитів, потрібно використовувати дієві та безпечні препарати від бліх для собак.

Що робити, якщо у собаки блохи?

Якщо у домашнього улюбленця з’явилися паразити, важливо вжити негайні заходи:

 • Придбайте спеціальні препарати від бліх для собак.
 • Очистіть і обробіть місце, де проживає вихованець. Блохи можуть жити не лише на тілі тварини, але й на меблях, килимах, підлозі та інших предметах.
 • Регулярно чистіть і періть речі домашнього улюбленця.
 • Після обробки обов’язково потрібно проводити регулярну профілактику повторного зараження.

Боротьба з блохами є процесом, який вимагає часу та терпіння.

Найефективніші засоби від бліх для собак

Для бородьби з паразитами використовуються різні препарати від бліх для собак. Найефективнішими є наступні категорії засобів:

 • Краплі на холку (наприклад, Frontline Plus, Advantix, Revolution) – ці засоби наносять на шкіру собаки між лопатками. Краплі від бліх для собак забезпечують захист на тривалий період часу, зазвичай до 1 місяця.
 • Шампуні (наприклад, Bayer Animal Health Advantage, Sentry Flea & Tick Shampoo) - допомагають відразу знищити паразитів, але не забезпечують довготривалий ефект.
 • Спреї (наприклад, Frontline Spray) – більш ефективні, ніж шампуні, оскільки їх дія триває до 3 місяців.
 • Таблетки (наприклад, Capstar, Comfortis) – забезпечують швидкий результат.
 • Уколи від бліх для собак – використовуються виключно за рекомендацією ветеринара, є ефективним засобом.
 • Ошийники – використовуються у якості боротьби та профілактики появи паразитів.

Варто звернути увагу на вік, вагу та стан здоров'я собаки при виборі засобу. Краще звернутися до ветеринару, який допоможе вибрати потрібний варіант.

Ефективність використання капель проти бліх

Каплі на холку є одним із найефективніших засобів для боротьби з блохами у собак, оскільки вони забезпечують довготривалий захист на протязі цілого місяця. Препарат наносять на шкіру собаки між лопатками, де вони поширюються по всьому тілу тварини через її масляні залози.

Діючі речовини в каплях проникають в шкіру тварини, а потім потрапляють до крові, що призводить до знищення як дорослих комах, так і їх личинок. Крім того, деякі каплі мають також репелентну дію, яка відлякує блох і кліщів від собаки.

Ефективність використання нашийника від бліх

Ошийник від бліх та кліщів для собак – це один з доступних засобів, дія якого полягає у відлякуванні паразитів, або вбиванні їх після контакту з ошийником. Ошийники містять інсектицидні речовини, які розподіляються по шерсті та шкірі тварини. Однак, важливо пам'ятати, що не всі ошийники однаково ефективні проти різних видів паразитів.

Деякі ошийники можуть захищати тварину від паразитів до 8 місяців, тоді як інші – до 4 місяців. Слід пам'ятати, що у деяких собак може з’явитися алергічна реакція на інсектицид.

Профілактика появу бліх у собаки

Щоб позбутися паразитів, потрібні не лише препарати від бліх для собак, а й профілактичні дії. Регулярно обробляйте улюбленця і його ліжко. Годуйте тварину якісною їжею, яка містить всі необхідні поживні речовини для здоров'я шерсті та шкіри. Відвідуйте ветеринара та дотримуйтесь його порад.

Блохи, кліщі можуть нанести шкоду здоров’ю домашнього улюбленця. Тому варто приділяти достатню увагу профілактиці та при появі шкідників лікуванню безпечними засобами.

Поделиться