До статей

Про собак

29 червня 2023

Алергія у собак: причини, симптоми, лікування і профілактика
Алергія у собак: причини, симптоми, лікування і профілактика

Тварини, як і люди, бувають схильні до алергії. Визнати цю схильність заздалегідь неможливо. Вона проявляється лише при зіткненні з провокуючими її факторами. Причому, який з них може стати шкідливим саме для вашого улюбленця, нікому не відомо. Собаки в цьому відношенні не є винятком, тому господарі мають знати, як проявляється алергія у собак і як допомогти своєму улюбленцю у разі її виникнення.

Найбільш поширені типи алергії у псів

Які фактори найчастіше викликають алергічні реакції у домашніх улюбленців? Причиною алергії у собак  можуть стати:

 • продукти харчування;
 • блохи;
 • речовини з довкілля )побутові чи косметичні засоби, пил);
 • ліки.

перші два види алергії у собак зустрічаються найчастіше.

симптоми алергії у собак, на які власникам треба звернути увагу в першу чергу:

 • висипання на шкірі;
 • почервоніння та свербіж;
 • набряки;
 • діарея;
 • блювання.

Найважливіше при виявленні алергії в улюбленця – знайти її збудника, щоб негайно усунути його негативний вплив на тварину.

Найпоширеніші види алергенів

Виділяють декілька типів збудників алергії.

 1. Досвід ветеринарної практики підказує, що найчастішим видом алергії у псів є реакція на  укуси паразитів. Тому на першому місці серед збудників цього захворювання стоїть слина бліх. Близько половини випадків алергії викликано саме цим подразником. Відзначається почервонінням та постійним свербінням шкіри. Таку реакцію спричиняє чужорідний білок, який міститься у блошиній слині і потрапляє до крові пса під час укусу. 

Алергічні симптоми можуть зберігатися у собаки навіть після виведення паразитів і потребують додаткового лікування, тому дуже важливо не лише позбутися блох на самій тварині та в навколишньому середовищі, але й підібрати правильні лікувальні препарати, аби повністю уникнути наслідків шкідливого подразника.

 1. Харчова алергія у псів зазвичай проявляється поступово, тому виявити, який саме продукт став її причиною, буває досить складно. Виникає вона зазвичай на окремий білок, який може міститись найчастіше в курятині, рідше – в індичці, яловичині чи кролику. Це найбільш небезпечний тип алергії, тому що вражає внутрішні органи, насамперед шлунково-кишковий апарат. 
 2. Побутові засоби, домашній пил, цвіль, пилок рослин визивають у тварин подразнення, яке називається атопічним дерматитом. Він проявляється чханням, кашлем, сльозовиділенням. Пес починає уникати занадто запилених, або, навпаки, занадто чистих місць. Якщо не усунути причину, можливі подразнення та отруєння організму. 

При появі симптомів алергії треба вести улюбленця до ветеринара, щоб з’ясувати причину та якнайшвидше позбутися її. Чим раніше почнеться лікування, тим кращим буде результат. 

Додаткові симптоми алергії